GÜNDEM

Şanlıurfa’da seçim öncesi flaş gelişme

Şanlıurfa’da hafta sonu yapılacak Mimarlar Odası seçiminde Turkuaz Değişim Grubu ile Çağdaş Mimarlar Topluluğu tek aday üzerine birleşti.

Şanlıurfa’da Mimarlar Odası 30 Ocak Pazar günü seçime gidecek.

 Yapılacak seçim öncesi, Turkuaz Değişim Grubu ve Çağdaş Mimarlar Topluluğu aldıkları karar ile Mimarlar Odası seçiminde ortak bir aday çıkaracak. Özel bir otelde düzenlenen basın toplantısıyla grupların ortak aday açıklandı.

Alınan karar neticesinde Mimarlar Odası seçiminde ortak aday Turkuaz Değişim Grubu Başkan Adayı Bahattin Çelik olacak.

Buna göre seçim, mevcut başkan Ferhat Karadağ ile Turkuaz Değişim Grubu ile Çağdaş Mimarlar Topluluğu belirlediği aday Bahattin Çelik arasında yaşanacak.

“TÜM MİMARLARIN TEMSİL EDİLECEĞİ BİR ODA YÖNETİMİNE TALİBİZ”

 Toplantıda konuşan aday Bahattin Çelik, Mimarlar Odası’nın yeni bir yönetim anlayışına ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

 Çelik, şunları söyledi: “İlkeler çerçevesinde seçim öncesi ve seçim sonrasın sürecini, ; Çağdaş Mimarlar Topluluğu ismi ile devam etme kararı aldık. Bu oluşum yenilikçi vizyonu olan, ; daha çoğulcu bir misyon ile hareket eden, mimari ilkeler doğrultusunda yürütmeyi sağlayacak, ; tarafsız ve adil bir oda yönetimine talip olarak sahada seçim çalışmalarımıza başladık. Seçim çalışmalarımızda ziyaret ettiğimiz meslektaşlarımız, genç üyelerimiz ve meslek büyüklerimiz ile yaptığımız görüşmeler doğrultusunda; Çağdaş Mimarlar Topluluğu olarak Turkuaz Değişim Grubu ile birçok ortak amacımız olduğu sonucuna vardık.”

 Çoğulcu ve tüm mimar meslektaşları kapsayıcı bir anlayışla oda yönetimine talip olduklarını belirten Çelik, ; iki grubun kıymetli üyelerinin bir arada daha güçlü daha verimli olacağına

İnanarak Değişim ve Gelişim Grubu adıyla birleşmeye karar verdiklerini söyledi.

Çelik, “Hem şehrimiz hem meslek odamız için Değişim ve Gelişim çağrısı ile çıktığımız bu yolda genç,

kadın, erkek tüm mimarların temsil edileceği bir oda yönetimine kıymetli meslektaşlarımızın oyları ile

talibiz” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu