URFA YEREL HABERLER

Şanlıurfa’da sel felaketinde kaç cami zarar gördü?

Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan, kentte sel felaketi nedeniyle 27 cami ve 15 Kuran kursunun hasar gördüğünü açıkladı. Tolan, yaşanan deprem ve sel felaketlerinde zarar gören camilerden 50’sinin hizmet veremeyeceğini belirtti.

Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan,  14-15 Mart’ta yaşanan sel felaketi sonrasında Şanlıurfa’da hasar gören camilere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Tolan, sel felaketi sonrası 27 cami ve 15 Kuran kursunun hasar gördüğünü belirtti.

TOLAN: 2 CAMİ RAMAZAN AYINA YETİŞEMEYECEK

Sel felaketi sonrası zarar gören camilerden  2’si dışında diğer camilerin  büyük ölçüde temizlik işlemelerinin tamamlandığını belirterek, “Yaşanan sel felaketinde birçok ev ve iş yerinin zarar gördüğü gibi 27 camimiz 15 civarında da Kuran kursumuz zarar gördü. Bu camilerimizden 2 tanesi hariç diğerlerinin temizliği büyük ölçüde tamamlandı. Sadece 2 camimizde hasar büyük onlar Ramazan ayına yetişemeyecek.” dedi.

“50 CAMİ HİZMET VEREMEYECEK”

Tolan,  yaşanan deprem ve sel felaketlerinde zarar gören camilerden 50’sinin hizmet veremeyeceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Şanlıurfa genelinde 2 bin 125 camimiz var. Depremde de zarar gören camilerimiz oldu. Bu selde zarar gören camilerimiz var. İki felakette toplamda kentte hizmet veremeyecek yaklaşık 50 camimiz var. Merkezde özelikle bir camide hasar varsa yakınlarında yine cami var. Vatandaşlarımız ibadetlerine devam edecek. Dergah Camii açık, hizmet veriyor. Ulu Cami depremden hasarlı, Hasanpaşa Camii ise hem depremde hem de selde zarar gördü. Bir de Balıklıgöl’ün yanındaki Döşeme Camii var. O da selden çok zarar gördü. Onunda Ramazan’a yetişmesi biraz zor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu