SAĞLIK

Şanlıurfa’da SMA hastası Bekir bebek için kampanya başlatıldı

Şanlıurfa’da yaşayan SMA hastası 9 aylık Bekir bebek, tedavi için yardımseverlerden destek bekliyor.

Şanlıurfa’da SMA hastası 9 aylık Bekir Uçar bebeğin tedavi masraflarına katkı vermek için valilik onaylı yardım kampanyası başlatıldıı.

SMA1 hastalığının pençesinde ölüm kalım savaşı veren 9 aylık Bekir’in babası Aziz Uçar, oğlunun tedavi masraflarını karşılayamadığı için yetkililerden ve tüm Şanlıurfa halkından yardım istedi.

Kampanyaya desteklerini esirgemeyen vatandaşlara teşekkür eden baba Aziz Uçar, “Ali Şelli parkından başlayarak belirli mesafelerle Balıklıgöl Platosuna kadar stantlarımız açılmış durumda. Oğlumun hastalığı şu anda ilerliyor. Tüm Şanlıurfa halkının duasını ve yardımını bekliyorum. Günden güne nefes almaktan güçlük çeken minik bebek Bekir’in acilen tedavisine başlanması gerekiyor. Tüm Şanlıurfalıların SMA1 hastası Bekir’e umut olması bekleniyorr. Geçtiğimiz günlerde tüm Şanlıurfa’yı derinden üzen Tuğrul bebeğimizi ne yazık ki kaybettik. Bari Bekir’imizi yaşatalım” dedi.

SMA DEĞİL BEKİR KAZANACAKk!

Türkiye Jokey Kulübü Şanlıurfa hipodromunda çalışan baba Aziz Uçar, 1 yıllık ücretsiz izne ayrılarak oğlu için başlatılan yardım kampanyasını takip ediyor. SMA hastası Tuğrul bebeğin hayatını kaybettiğini hatırlatan baba Uçar, “Hiç olmazsa Bekir bebek için nefes olalım. Bekir de Şanlıurfa’nın oğlu. Bekir’in hastalığı çok ileri seviyede SMA1, o yüzden zamanımız çok kısıtlı. Halkımızın desteklerini bekliyoruz. Herkes empati kurmalı, bu sizin de başınıza gelebilirr. Sizin de evlatlarınız var. Hep birlikte Bekir bebeğimize bir nefes, bir umut olalım” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu