GenelGÜNDEMSAĞLIKURFA YEREL HABERLER

ŞANLIURFA’DAN FIRINCILARA SERT TEPKİ!

Şanlıurfa'da ekmeğin fiyatı artarken, kalitesinin düşmesi vatandaşın tepkisine neden oldu

Şanlıurfa’da sofraların vazgeçilmezi olan tırnaklı ve açık ekmeğin kalitesi artık eskisi gibi değil. Ekmekler, fırından çıktıktan sonra eve ulaşıncaya kadar kuruyor veya ertesi gün tüketilmeye uygun olmaktan çıkıyor.

Son günlerde fiyatı artan ancak kalitesi düşen ekmek, vatandaşların tepkisini çekiyor. Fırınlardan çıkan ekmekler bazen yanmış, bazen de hamur halinde satılıyor. Dolayısıyla yeterince özen gösterilmediği için yeniden kalitesizlik tartışmalarına neden oldu.

Şanlıurfa gastronomisinde özel bir yere sahip olan açık ve tırnaklı ekmek, kendine özgü bir lezzet sunuyor. Her yemeğin yanında tercih edilen tırnaklı ekmeğin yanı sıra, fırın yemekleri için vazgeçilmez olan açık ekmek de bulunuyor. Ancak son zamanlarda bu ekmekler, günlük olarak eleştirilen konular arasında yer alıyor.

Her geçen gün ekmeklerin kalitesi düşmeye başladı. Fırından çıkan ekmekler çok çabuk kuruyor ve ertesi gün kullanılamaz hale geliyor. Üstüne bir de gelen zamlar, ekmeğin lezzetini iyice bozdu. Tepkilerini dile getiren Şanlıurfa halkı, fırınların daha sık denetlenmesini gerektiğini belirti.

 

ÇAĞRI HABER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu