ASAYİŞURFA YEREL HABERLER

SAR-DER Başkanı: Saldırının ilçedeki aşiretlerin kavgasıyla bir alakası yok

Saramda Aşireti Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Selahattin Yılmaz, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay’ın köy odasına ve bürokrat kardeşi Ali Akay’ın evine yönelik dün geceki saldırıları kınadı. Yılmaz, saldırının, ilçedeki Hubeti ve Saramda aşiretlerindeki kavgayla kesinlikle bir ilgisi bulunmadığını kaydetti.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay’ın Akçakale ilçesine bağlı kırsal Büyücek Mahallesinde bulunan ; köy odası dün gece yarısından sonra kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tarandı. Ayrıca Ahmet Akay’ın bürokrat kardeşi Ali Akay’ın da evine uzun namlulu silahla ateş açıldı.

Ölen ya da yaralananın olmadığı saldırılar, Hubeti ile Saramda aşiretleri arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden ; başlayan kavga nedeniyle tedirginliğin olduğu ilçede yankı uyandırdı.

Saramda Aşireti Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SAR-DER) Başkanı Selahattin Yılmaz ; milletvekili Akay’ın ve kardeşinin evine yapılan saldırıların iki aşiret arasındaki kavgayla bir ilgisi bulunmadığını kaydetti.

Saldırı nedeniyle Akay ailesine ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten Selahattin Yılmaz, saldırıyı kınadığını belirtti. Yılmaz, sosyal medya hebasındaki paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Dün gece geç saatlerde, milletvekilimiz Ahmet Akay ve ilçemizin bürokratı Ali Akay’ın evlerine yapılan ; silahlı saldırıyı şahsım ve SAR-DER derneğim adına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Geçtiğimiz günlerde Hubeti ve Saramda aşiretlerine mensup 2 aile arasında geçen olayın kesinlikle bu konuyla ilgisi yoktur, olamaz da! Birtakım çevrelerin böyle bir ilişki kurması kaçınılamaz. Ahmet Akay milletvekili olmakla beraber bir kanaat önderi, bir aşiret reisidir, her zaman sulh ve barışlara vesile olmuş bir isimdir. Faillerin bir an önce adli kolluklar tarafından tespit edilmesi ve hukuk karşısında gerekli cezayı almalarını umuyorum. Yapılan bu çirkin saldırıyı tekrardan esefle kınıyor, Akay ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu