GÜNDEM

Son anket sonucu açıklandı!

Themis Araştırma'nın yaptığı son ankete göre iktidar hızlı bir şekilde oy kaybederken, Millet İttifakı söz konusu oyları alamıyor.

Themis Araştırma, tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini doğru tahmin etmişti. Firma gerçekleştirdiği yeni seçim anketi sonuçlarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, oy oranı bakımından kan kaybetmeye devam ediyor ve tarihinin en düşük düzeyinde seyrediyor. Her ne kadar kararsızlar geleneksel şekilde oransal dağıtıldığında yüzde 35’lik oy oranına ulaşıyor gibi gözükse de, kararsızlar ve söylemeyenler tek tek sorgulandığında bu iki gruptan eser derecede oy aldıkları gözleniyor.

Açıklanan sonuçlara göre bugün seçim olsa kararsızım diyenlerin yüzde 16.9’u, oy kullanmayacağım diyenlerin yüzde 26.5’i  son genel seçimlerde  AK Parti seçmeniymiş. Başta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) olmak üzere millet ittifakını oluşturan muhalefet partileri, her türlü siyasi görüşü temsil etme iddiasında olmalarına rağmen, AK Parti ve Milliyetçi Harekat Partisi’nin (MHP) kaybettiği oyları toplayabilmek için gerekli atılımı yapamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu