URFA YEREL HABERLER

ŞUSKİ’den ihalede usulsüzlük iddialarına yanıt

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin Suruç ilçesindeki kanalizasyon şebekeleri inşaatı ihalesiyle ilgili ortaya atılan usulsüzlük iddialarına ŞUSKİ’den yanıt geldi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) Genel Müdürlüğü’nün Suruç ilçesindeki kanalizasyon ve yağmur suyu şebekeleri inşaat ihalesinde usulsüzlük yapıldığı ileri sürülmüştü.

ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, söz konusu iddialara yanıt verdi.

“İLK 3 FİRMANIN DÖKÜMANLARI YETERSİZDİ”

ŞUSKİ’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, finansmanı hibe ile sağlanan Suruç ilçesi kanalizasyon ihalesinde, ihalenin ilk 3 firmaya verilmemesinin nedeni olarak firmaların dokümanlarının yetersiz olması gösterildi.

İhalenin 4’üncü firmaya verilmesi yönünde İller Bankası tarafından onay aldıklarını belirten ŞUSKİ, İller Bankasının görüşünü de yazılı olarak kendilerine bildirildiğini kaydetti.

ŞUSKİ’nin paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

“Suruç ilçesi kanalizasyon ihalesinin tüm teklif dokümanları İller Bankası ve uluslararası finans kuruluşu olan AFD’ye gönderilmiştir. Onay makamı ve finans kuruluşu olan AFD, dokümanları incelemiş ilk üç firmanın dokümanlarının yetersiz olduğunu tespit etmiştir. Akabinde ihalenin 4. teklifçiye verilmesi yönünde; İller Bankası tarafından belediyemize onay verilmiş olup bu görüşünü de yazılı olarak bildirmiştir.

Altyapı işlerinin acil çözümü ve Suruç kanalizasyon işlemlerinin iptalinin önüne geçmek için yasal çerçevede ve uluslararası genel prensipler doğrultusunda gösterilen gayretler ile kamu yararı gözetilerek Suruç ilçesinin kanalizasyonsuz, altyapısız kalmasının önüne geçilmiştir”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu