SAĞLIK

Urfa’da bir bebek yaşamak için yardım bekliyor

Şanlıurfa'da yoğun bakım ünitesinde tedavi gören SMA hastası minik Tuğrul'un yaşama tutunması için yurtdışında tedavi görmesi gerekiyor. Gözü yaşlı ailesi hayırseverlerin yardımını bekliyor.

Şanlıurfa’da minik bir bedende haftalardır verilen yaşam mücadelesi artık yardıma muhtaç…

Şanlıurfa’da yaşayan öğretmen Feyza Nur ve polis memuru Yusuf Turan çiftinin ; yaklaşık 1 yıl önce ilk çocukları olan Tuğrul ismini verdikleri bebekleri dünyaya geldi. Çocuklarının doğumuyla büyük bir mutluluk yaşayan çiftin sevinci, bebeklerinin 3 aylıkken aniden rahatsızlanmasıyla hüzne dönüştü.

Gittikleri hastanelerde yaptıkları testlerde oğulları Tuğrul’un ; Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip 1 hastalığına yakalandığını öğrenen çift, büyük üzüntü yaşadı.

Minik Tuğrul için Şanlıurfa Valiliğinin izniyle geçen hafta “Tuğrul’a güneş ol” ismiyle yardım kampanyası başlatıldı. Durumu kötüleşen ve yaklaşık 50 günden bu yana yoğun bakım ünitesinde tedavi gören oğullarını için her gün hastaneye giderek ziyarette bulunan ailenin gözü yaşlı. Tek istekleri ise kampanya aracılığı ile hayırseverlerden gelecek destek sayesinde çocuklarını yurt dışında tedavi ettirerek sağlığına kavuşturulmasını sağlamak.

BABA TURAN: DESTEĞİNİZİ BİZDEN ESİRGEMEYİN

Baba Yusuf Turan, minik Tuğrul’un bir ay sonra birinci yaşına SMA hastalığının pençesinde gireceğini söyleyerek verdikleri yaşam mücadelesi için şu sözlerle destek istedi:

“Tuğrul’un yaşaması ve sağlığına kavuşması için yardım kampanyası başlattık. Kampanya sürecinde bir çok yere ulaşmaya çalışıyoruz, ; sesimize ses katın diyoruz. Umarız yurt dışındaki tedavi ve ilaç için gerekli parayı toplarız çünkü bu çok yüksek bir meblağ. Biz inanıyoruz ki toplayacağız, toplamak için elimizden geleni yapacağız. Bunun için de herkesten sesimize ses olmalarını istiyoruz. Sesimizi bizimle birlikte daha uzaklara duyurabilmelerini, ellerinden gelen maddi ve manevi desteklerini bizden esirgememelerini istiyoruz.”

“TUĞRUL’UMUZ KENDİ BAŞINA NEFES ALAMAYACAK”

Baba Turan, minik Tuğrul’un sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine Aralık Ayı’nın başından bu yana hastanede tedavi görmeye başladığını da ifade ederek ; “7 Aralık’tan bu yana biz hastaneye en az günde bir defa olmak üzere geliyoruz. Her gün onu ziyaret ediyoruz. Yaklaşık 50 gün oldu, çocuğumuz bir yatağın üzerinde yatıyor. Şimdiye kadar 3 defa entübe oldu, maalesef entübenin de bir faydasını göremediği için bir kaç gün içinde trake solunumu açılacak. Trake solunumun açılması bu çocuklar için hastalığın ne kadar ilerlediğini gösteriyor. Artık Tuğrul’umuzun kendi kendine nefes alamayacak bir durumda olduğunu gösteriyor. Umarım bir an ince bu parayı toplar, yurt dışındaki gerekli tedaviye ulaşır ve Tuğrul’u yeniden sağlığına kavuştururuz” diye konuştu.

ANNE TURAN: KAMPANYA UMUTLARIMIZI YEŞERTTİ

Gözü yaşlı anne Feyza Nur Turan da Tuğrul için güzel hayaller kurduğunu ; bu hayalleri gerçekleştirmek istediklerini söyledi. Tuğrul için her zaman umutlu ve güçlü durmaya çalıştıklarını söyleyen anne Turan, ; “Düzenlediğimiz kampanya ile umutlarımız daha fazla yeşerdi. Şu an ulaştığımız kitle ile insanlarımızın bize gerçekten çok destek verdiğini görüyoruz. Bu desteğin daha da artacağını düşünüyoruz, herkese çok teşekkür ediyorum. Umarım bir an evvel Tuğrul’umuz olmak üzere tüm SMA’lı çocuklar ilaçlarına, ; tedavilerine ulaşır sağlıklarına kavuşurlar, bir çocuk olarak oyuncaklarıyla oynayabilirler, yürüyüp koşabilirler” dedi.

Minik Tuğrul’un iyileşmesine katkı sunmak isteyen herkes, ; Tuğrul Altun adına için Ziraat Bankası’nda açılan hesaplara destek gönderebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu