URFA YEREL HABERLER

Urfa’da ilk! Badem hasadı yapıldı Vali destek sözü verdi

Karaköprü'de “Urfa Bademi” hasat şenliği düzenlendi. Hasada katılan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, "Emek sizden, destek bizden, bereket de Allah’tan olsun; hasadımız bol bereketli olsun" dedi.

Bereketli tarım topraklarıyla tarımın başkenti olarak bilinen Şanlıurfa’da sıcağın da etkisiyle iyice olgunlaşan Urfa Bademlerinin hasadı yapıldı.

İsot, fıstık, üzüm gibi hasatları her yıl gerçekleştiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bu kez İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün de desteği ile tarlada badem hasadı için kolları sıvadı.

 

Karaköprü İlçesi Çakmaklı Mahallesi’nde MHP eski dönem Milletvekili Muzaffer Çakmaklı ev sahipliğinde hasat yapıldı. Programa Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül , AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay, Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Hilvan Belediye Başkanı Arslan Ali Bayık, AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Said Ağan, Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, MHP geçmiş dönem Milletvekili Muzaffer Çakmaklı, İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Fedai Çakmaklı, ŞU TSO Başkanı İbrahim Halil Peltek, MHP eski dönem İl Başkanı Nejdet Çakmaklı, İş İnsanı Taner Çakmaklı ,İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Murat Çakmaklı ve çok sayıda yetkili ve çiftçiler katıldı.

VALİ AYHAN: EMEK SİZDEN, DESTEK BİZDEN

 

Bir konuşma yapan Vali Ayhan, bademin insan sağlığına dikkat çekti ve “Bir çok hastalığa o kadar faydalı ki bunu okuyan kişi bahçesine bir kaç badem ağacı dikecektir” dedi. Destek sözü de veren Vali Ayhan “Şanlıurfa’mız tarım ve hayvancılıkta lokomotif şehirlerden bir tanesi… Neredeyse her hafta başka bir ürünle hasat günü yapıyoruz. Fıstık, badem denilince Şanlıurfa akla gelsin istiyoruz. Emek sizden, destek bizden, bereket de Allah’tan olsun; hasadımız bol bereketli olsun” ifadelerini kullandı.

Diğer protokol üyelerinin ardından tarlalarda hasat yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu