SAĞLIKURFA YEREL HABERLER

Urfa’da organ bağışı standı kuruldu

Balıklıgöl Devlet Hastanesinde, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında bilgilendirme standı açıldı. Organ bağışı farkındalığını geliştirmek amacıyla kurulan stantta bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası nedeniyle bilgilendirme standı kuruldu.

Balıklıgöl Devlet Hastanesinde kurulan stantta, hastane çalışanları hasta ve hasta yakınlarına broşürler dağıtarak, bilgilendirmeler yaptı.

Balıklıgöl Devlet Hastanesi Anestezi Uzm. Dr. Emre Emik konuya ilişkin yaptığı açıklamamada şu ifadelere yer verdi:

“ 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası nedeniyle düzenlemiş olduğumuz hastanemiz bünyesinde kurduğumuz standımızda organ bağışının tanıtımı için burada toplandık. Organ bağışı konusunda farkındalık yaratmak ve toplumumuzu bilgilendirmek amaçlı böyle bir organizasyonla birlikteyiz.Organ bağışı önemini artık bütün dünya kavramış durumda. Organ bağışı konusunda istediğimiz düzeyde halen değiliz. Bunun için eğitimlerimiz Sağlık Bakanlığımızın bünyesinde çok güzel organizasyonlarımız devam ediyor. Toplumumuz zaten yardımlaşmayı seven çok merhametli, çok yardımsever bir toplum. Bu konuda da insanlarımızın duyarlı olacağını biliyoruz, fakat bilgilendirmeye devam etmemiz gerektiğini düşünüyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu