URFA YEREL HABERLER

Urfa’da özel çocukların polislik hayali gerçek oldu

Şanlıurfa'da polisleri ve polislik mesleğini seven engelli bireyler, polis üniforması ile İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan'ı ziyaret etti. Ziyarette gönülleri ısıtan keyifli anlar yaşandı.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde bulunan mültecilerin her türlü ihtiyacını karşılamaya yönelik faaliyetlerde bulunan Fecr İnsani Yardım Derneği, ülkelerindeki iç savaşta anne ya da babalarını kaybeden Akçakale’deki 200 Suriyeli çocuk için bir program düzenledi.

Çocuklara aileleri birlikte dernek tarafından yemek ikramı yapıldı. Akçakale Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Aile Destek Merkezi tarafından da çocuklara oyuncak hediye edildi.

2023 yılının ilk yetim buluşmasına dair konuşan Fecr İnsani Yardım Derneği Başkanı Yusuf Aygün “2023 yılı yetim ve mazlumların yanında olmaya devam ediyoruz. 2023 yılının ilk yetimlerle buluşmamızı gerçekleştirdik. 200 kişilik yetim çocuğa aileleriyle birlikte kebap yemeği ikram ederek, Akçakale kaymakamlığı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı Aile destek merkezi tarafından hediye edilen pelüş oyuncakları yetimlerimize hediye ettik. Rabbim bu gecenin düzenlenmesinde emeği geçen tüm yardımsever ve dernek gönüllüleri arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu