GÜNDEM

Urfa’da tarımsal üretimin püf noktaları anlatıldı

Şanlıurfa’da “Altı tarımsal ürün üretiminde püf noktaları eğitimi" programı düzenlendi.

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ; (UNDP) teknik iş birliğiyle düzenlenen “Altı tarımsal ürün üretiminde püf noktaları eğitimi” 2-4 Şubat 2022 tarihlerinde Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.

GAP İdaresi Başkanlığı tarafından Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliğiyle yürütülmekte olan ; “Tarım ve Tarıma Dayalı Sanayide Entegre Kaynak Verimliliği Projesi” ; kapsamında ilgili kurum ve kuruluşlarda çalışan teknik elemanlara ve çiftçilere yönelik düzenlenen ; “Altı tarımsal ürün üretiminde püf noktaları eğitimi”, 2-4 Şubat 2022 tarihlerinde Şanlıurfa’da özel bir otelde gerçekleştirildi.

Eğitimde; fıstık, biber, buğday, zeytin, ; pamuk ve mısır üretimiyle ilgili dikkat edilmesi gereken noktalar, ; önemli bitki koruma sorunları ve çözüm önerileri ile verimliliği artırıcı önlemler uzmanlar tarafından aktarıldı.

Eğitimi tamamlayan katılımcılara, proje kapsamında yayınlanan pamuk, ; mısır, buğday, fıstık, koyun sütü, zeytin ve biber üretiminde dikkat edilecek ; noktalarla ilgili rehber kitapçıklar ile katılım belgeleri takdim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu