GÜNDEM

Varımızla yoğumuzla koştuk! Urfalı vatandaşın yaptığı “böyle bir milletiz” dedirtti

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi Refik Tuzcuoğlu, Şanlıurfalı bir vatandaşın "İmkanım buna yetiyordu. Bir kaç kişinin karnı doyar dedim" diyerek depremzedelerin yardımına elinde bir tencere yemekle koştuğunu anlattı ve "Böyle bir milletiz" dedi.

Kahramanmaraş merkezli çifte depremden etkilenen 10 ilden biri olmasına rağmen Şanlıurfa, hem kendi yaralarını hem de diğer illerin yarasını sarmak için var gücüyle çalışıyor.

Depremin ilk şokunu atlattıktan sonra özellikle çevre illerin yardımına koşmak için hemen organize olan ilde bir çok güzel hikaye yaşandı ancak biri dilden dile dolanmaya başladıı.

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi Refik Tuzcuoğlu, Adıyaman ziyaretinde AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin’in kendisine anlattığı olayı paylaştı. Olayın öznesinde Şanlıurfalı bir hayırsever vardı.

Tuzcuoğlu duygulandıran o olayı şu sözlerle aktardı:

“Adıyaman’dan Mehmet Dağtekin Başkanımız anlattı; ‘Urfa’lı bir kardeşimiz depremden hemen sonra elinde tencere ile yemek getirmiş. İmkanım buna yetiyordu. Bir kaç kişinin karnı doyar dedim.’ Böyle bir milletiz…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu