Azerbaycan’da Kurban Bayramı Namazı kılınmayacak

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ise Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Cumhurbaşkanı Aliyev, bayram mesajında,“Kurban Bayramı vesilesiyle sizi ve dünyanın farklı yerlerinde yaşayan yurttaşlarımızı içtenlikle kutluyorum.

İnsanlar arasında dayanışma ve kardeşlik, hümanizm ve merhamet sembolü olan Kurban Bayramı İslam’ın ana bayramlarından biridir. Bu hayırlı günde Müslümanlar, Yüce Yaratıcı adına kurban keserek Allah’a yakın olmanın sevincini yaşıyor ve iyi ameller için her türlü fedakarlığa hazır olduklarını gösterirler.

Yüzlerce yıldır, farklı milletlerden ve dinlerde olan insanların birlikte yaşadığı Azerbaycan’da karşılıklı saygı, güven, etnik ve kültürel çeşitliliğe dayanan örnek birlikte yaşam ortamının oluşmasında İslam’ın istisnai bir rolü olmuştur.

Her ne kadar bu yıl Kurban Bayramı dünyanın karşı karşıya olduğu zor bir zamana denk gelse de, vatandaşlarımız görevlerini Allah ve din için yerine getiriyorlar ve ammelleriyle ülkemizde birlik ve beraberlik ruhunu güçlendiriyorlar.

Bu bayram sırasında, Azerbaycan’ın bağımsızlığı ve toprak bütünlüğü için ölen şehitlerimizin ölümsüz anısını minnettarlıkla anıyor, akrabaları ve tüm insanlarımıza sabır diliyorum. Bir kez daha içten tebriklerimi hepinize iletiyorum. Kurban Bayramı’nız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

 

İHA

Hakkında Çağrı Haber Editör

Tavsiye Haber

Kazada ölen asker defnedildi

Kazada ölen asker defnedildi

Vatani görevini tamamladıktan sonra Şanlıurfa’ya gelirken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Er Haçım Bozkurt, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir