GÜNDEM

Sedat Peker’den Göbeklitepe vurgusu!

Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker, yayınladığı son videosunda Tarihin Sıfır Noktası olarak adlandırılan Göbeklitepe’ye de vurgu yaptı.

Son günlerde YouTube’dan videolar paylaşan ve bugüne kadar 4 video yayınlayan Sedat Peker, videolarında anlattıklarıyla sosyal medyada en çok konuşulan isim olmaya başladı. Peker’in son videosunda, “Tarihin sıfır noktası” olarak nitelendirilen ve UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Şanlıurfa’daki Göbeklitepe’ye de dikkat çektiği görüldü.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai emirliğinde olduğu iddia edilen Peker, Göbeklitepe ile ilgili şu sözlere yer verdi:

“Biz 15-20 bin sene evvelki avcı toplayıcı durumunda yaşayan zorunluluğunda yaşayan atalarımızdan hiçbir farkımız yok. O ilkel dürttüler şuan modernleşmiş halde bizim içimizde yaşıyor. 150 bin sene önce Afrika’dan çıkıyoruz 20 bin sene önce Neandertallerin kökü kesiliyor, dünyada bitiyorlar. 12 bin sene evvel kurulu yerleşim şehir üzerine geçiyoruz, Urfa Göbeklitepe. Ondan önce 7 bin 600 senesini biliyorduk, Milattan Önce Konya Çatalhöyük diye. Urfa Göbeklitepe bulundu. Kazılar başladı ve devam ediyor. Daha sonra Sümerler, orada da inceliyorsunuz insan denilen canlı hiç değişmemiş.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu