Halk soruyor 128 Milyar Dolar Nerede ?

Halk soruyor 128 Milyar Dolar Nerede ?

Gelecek Partisi Genel Merkezi, son günlerde gündemi bir hayli meşgul eden 128 milyar dolar meselesini gündemine aldı. Önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından AK Partili kurmayları tarafından konu ile ilgili yapılan farklı farklı açıklamalar sonrası bir çok kesimin merak ettiği 128 Milyar Dolar nerede sorusuna yanıt aranmaya başladı.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne ismi açıklanmayan bir partili tarafından yazılan metinde şu ifadelere yer verildi;
“Son günlerde gündemi meşgul eden 128 Milyar Dolar meselesinde kamuoyuna yapılan açıklamalar gündeme gelen soruları cevaplamak şöyle dursun kafaları daha da karıştırmıştır. Zira, Sn Cumhurbaşkanı önce 128 Milyar Dolar´ın salgında harcandığını ifade etmiş, bizler de acaba bu 128 Milyar Dolar salgınla mücadelenin hangi alanlarında harcanmış olabilir diye araştırırken Sn Cumhurbaşkanı´ndan yeni bir açıklama gelmiş ve 128 Milyar Dolar´ın Merkez Bankası´nın kasasında olduğunu ifade etmiştir. Bizler bu defa Merkez Bankası´nın döviz rezervlerini incelemeye çalışırken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli twiter hesabından bir açıklama yaparak 128 Milyar Dolar´ın vatandaşlarımızın yastık altında olduğu belirtmiştir. Vatandaşlarımız bu 128 Milyar Dolar acaba kimin yastık altında diye düşünürken bu kez açıklama yapma sırası AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ´a gelmiş, O da 128 Milyar Dolar´ın Merkez Bankası kasasında olduğunu belirtmiştir. Bizler artık daha fazla düşünmek istemiyoruz. Gerek ihtisas alanı gerekse her konuda açıklama yapmaya dair duyduğu sonsuz özlem ve özgüvene dayanarak, bu soruya en doğru cevabı vereceğine inandığımız Fahrettin Altun´a CİMER marifeti ile sormak istiyoruz.
Tüm bu hususlar çerçevesinde,
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ve 3071 sayılı Dilekçe Hakkı Kanunu kapsamındaki hakkımızı kullanıyor ve soruyoruz.
128 Milyar Dolar Nerede ? “

Hakkında Ramazan ŞENBAHAR

Avatar for Ramazan ŞENBAHAR

Tavsiye Haber

Davutoğlu: Erdoğan bunları gözümün içine baka baka söyleyemez

Davutoğlu: Erdoğan bunları gözümün içine baka baka söyleyemez

Abdullah Gül’ü aday gösterme sürecinde yaşananlardan, Erdoğan’ın “İçimizdeki Mescid-i Aksa’ları yıkmak istiyorlar” açıklamalarına kadar çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir