SİYASET

Urfa AK Parti’de değişim rüzgarı esmeye devam edecek mi ?

AK Parti Birecik İlçe Başkanlığında yaşanan istifaların ardından gözler diğer ilçelere çevrildi. Kulislerde en az iki ilçede daha değişim olacağı iddia edilirken, bugünlerde de tek değişikliğin Birecik ile sınırlı olacağı konuşuluyor.

Ankara’da seçimin nabzı hızla atmaya, seçim takvimi konuşulmaya devam ederken, AK Parti Genel Merkezden yapılan üst düzey ziyaretlerle seçim startı verilen Şanlıurfa’da da kulislerin nabzını tuttuk.

AK PARTİ SEÇİM STARTINI VERDİ

Muhalefet önümüzdeki kasım ayında erken seçim iddialarıyla konuyu gündemde tutmaya devam ediyor. Cumhur ittifakı ise seçimlerin zamanında yapılacağı konusunda kararlı tavrını sürdürüyor. Tarih netleşmese dahi Şanlıurfa’da seçim yol haritasının belirlendiği, seçime kimlerle gidileceği, hangi düsturla hareket edileceği, nasıl ivme alınacağı konusunda çalışmalar başladı. Kentte ekonomik çalkantılar nedeniyle ‘seçim’ başlıca gündem konularından biri oldu. AK Parti cephesinde de yapılan ziyaretler ve temaslar seçim startı verildi olarak yorumlandı. Öyle ki geçtiğimiz günlerde kentte AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.

KULİSLERDE İSTİFA İDDİALARI…

Sahaların seçim turlarıyla ısınmaya başladığı bugünlerde kulislerde de hareketlilik başladı. AK Parti Birecik İlçe Başkanı Vahap Aktar’ın istifa edeceği iddia edildi. İddia, geçen hafta gerçekleşti. AK Parti Birecik İlçe Başkanı Vahap Aktar ve iki yardımcısı istifa etti. Genel merkez tarafından istifalarının istendiği ve her üç ismin de istifa ettiği öğrenildi.

İstifaların Birecik ile sınırlı olmadığı en az iki ilçede daha istifalar beklendiği konuşulmaya başlandı. Günlerdir süren bu kulislerin ardından bugün de yeni bir iddia ortaya atıldı ve yeni bir istifa beklenmediği, istifanın sadece Birecik ile sınırlı olacağı iddia edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu